WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

whatsapp-web-nedir-nasil-kullanilir

Teknoloji alanında yaşanan gelişmeler sonucunda iletişim araçları da değişmeye devam ediyor. Son yıllarda akıllı telefon sahipleri en sık mesajlaşma aracı olarak Whatsapp uygulamasını tercih ediyor. Kişilere hızlı mesajlaşma imkanı tanıyan Whatsapp üzerinden aynı zamanda görüntü, ses, video dosyaları da gönderilebiliyor.

Birçok kişi tarafından beğenilerek kullanılmaya devam eden uygulama artık bilgisayar üzerinden de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Whatsapp Web Uygulaması

Artık günlük vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçiren kişiler, Whatsapp Web uygulamasını kullanmaya başladı. Telefonlarda kullanılan Whatsapp uygulamasına ek uygulama olarak getirilen Whatsapp Web, kısa sürede birçok kişi tarafından tercih edilmeye başladı.

Whatsapp Web uygulamasını kullanabilmek için, https://web.whatsapp.com adresine giriş yapmanız gerekiyor. Ek uygulama olan Whatsapp Web tarayıcı üzerinden çalıştığı için telefon ekranında bulunan Whatsapp uygulamasını bilgisayarda görüntüleme imkanı sağlanıyor.

Böylece kişiler cep telefonları yanlarında olmadan da Whatsapp uygulamasından kişilere mesaj, dosya vs. gönderebiliyor. Aynı zamanda bilgisayar klavyesi sayesinde daha hızlı yazabilme imkanı sağlanarak kişiler daha rahat mesajlaşabiliyor.

Whasapp Web Uygulaması İçin Gerekli Cihazlar

Whatsapp Web uygulaması birçok kişi tarafından ilgi görüyor. Uygulamayı kullanabilmek için aranan ilk şart ise bilgisayarda Google Chrome tarayıcısı kullanıyor olmak… Firefox, Opera veya Safari üzerinden internet bağlantısı kullanıyor iseniz Whatsapp Web kullanabilmek için öncelikle Google Chrome’a geçiş yapmanız gerekiyor.  Ayrıca İOS cihazına sahip kişiler de bu uygulamadan henüz faydalanamıyor.

Android, Windows Phone, BlackBerry, Nokia S60 tabanlı uygulamalarda ise Whatsapp Web sorunsuz olarak çalışıyor.

Whatsapp Web Kullanımı

Bilgisayar üzerinden Whatsapp kullanabilmek için Google Chrome’a geçiş yaptıktan sonra, telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını güncellemeniz gerekiyor. Güncelleme işlemini bitirdikten sonra telefon üzerinden Whatsapp uygulamasına girip, Whatsapp Web seçeneğini seçiyorsunuz. Bu aşamada bilgisayar kamerasından kod okutabilmek için bir ekran açılıyor.

Bilgisayarda Google Chrome tarayıcısından https://web.whatsapp.com adresine giriş yapıyorsunuz. Sayfa üzerinde ekrana gelen QR kodunu cep telefonu kamerasına okutuyorsunuz.  Bu işlemi de tamamladıktan sonra Whatsapp Web uygulamasını rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden Whatsapp kullanımında aynı mantık hakim… Telefonunuzdaki dosyaları görebiliyor ve Whatsapp’a gelen mesajlarınızı bilgisayar klavyesini kullanarak cevaplayabiliyorsunuz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir